Dlaczego warto zdecydować się na podłogę w jodełkę?


Podłogą w jodełkę nazywamy parkiet o charakterystycznym ułożeniu. Taka posadzka zyskała popularność już tysiące lat temu. Dziś przeżywa zaś swój prawdziwy renesans. Wiele osób zastanawia się jednak, czy w ogóle warto zdecydować się na taki element wystroju. Poniżej przedstawimy Ci kilka powodów, które za tym przemawiają!

Jakie są rodzaje podłogi w jodełkę?

Dobra wiadomość jest taka, że podłoga w jodełkę może być ułożona na 3 sposoby. Różnią się one od siebie kątem łączenia klepek. Być może wydaje się to drobnostką, jednak w rzeczywistości ma znaczący wpływ na finalny wygląd posadzki.

Zajmując się aranżacją podłóg w Rzeszowie i innych miastach, zauważamy, że zdecydowanie największą popularnością cieszy się jodełka francuska. Jej klepki zespajają się pod kątem 45 stopni. W przypadku ułożenia w stylu węgierskim jest to 60 stopni, a przy metodzie klasycznej łączenia tworzą kąt 90 stopni.

3 najważniejsze zalety parkietu w jodełkę

Podłoga w jodełkę to już klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. W tym przypadku nie trzeba obawiać się, że po kilku latach parkiet będzie prezentował się nieatrakcyjnie. Można śmiało stwierdzić, że taka posadzka jest całkowicie ponadczasowa.

Co więcej, tzw. jodełka jest również bardzo uniwersalna. Oznacza to, że pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego. Nieważne, czy urządzasz pokój w stylu klasycznym, nowoczesnym, glamour czy skandynawskim. Taki parkiet to zawsze dobry wybór.

Mnogość dostępnych materiałów drzewnych, ich wybarwień, a także metod uszlachetniania sprawia, że „jodełkowy” parkiet można zaprojektować na niezliczone sposoby. To Ty decydujesz o rozmiarze klepek, sposobie łączenia, kolorze, gatunku drzewa i innych cechach. W ten sposób masz możliwość stworzenia zupełnie wyjątkowej posadzki.


9 maja 2023 - Bez kategorii